Noční vidění může nabývat nejrůznějších podob

Noční vidění zná bezpochyby každý z akčních filmů. V dnešní době však nejde pouze o vojenskou techniku, která je dostupná jenom armádě. Pokud chcete vidět v noci a sledovat vše kolem Vás, máte možnost. Cenová dostupnost v kombinaci s pestrou nabídkou takového vidění je toho jasným důkazem. My Vás nyní seznámíme s tím, jaké typy nočního vidění vlastně existují.

Analogové vs. digitální noční vidění

Analogová a digitální varianta se pochopitelně liší použitou technologií. Ve prospěch analogu hovoří větší citlivost na zbytkové světlo, špičkový obraz, ale také delší životnost a menší spotřeba energie. Je však pravdou, že takové noční vidění je rozhodně nákladnější než to digitální. Mimo jiné ho musíte také přihlásit na PČR.

Digitální noční vidění je technologicky jednodušším provedením, které více méně funguje podobně, jako kamera. Pokud si pořídíte puškohled s nočním viděním, odpadá nutnost nahlašování na PČR. Užívat si budete i rozsáhlejšího nastavení jednotlivých parametrů, možnosti nahrávání a v neposlední řadě nižší ceny. Občas je ale zapotřebí přísvit a spotřeba energie bude o to větší.

Co dalšího Vám umožní vidět v noci

Pokud nejste robot a nemáte nějaké speciální senzory, jen stěží uvidíte v noci. Kromě dvou výše popisovaných produktů Vám to však umožní i některé další, i když třeba s jistými omezeními. Za noční vidění lze považovat předsádku, kterou umístíte před libovolný puškohled. Ta Vám přinese stejné vlastnosti jako vidění uvedená výše. Dále je to také pozorovací vidění označované jako monokulár. Ten pracuje na principu termovize. Termovizní zařízení funguje odlišně a zobrazuje věci vyzařující teplo. To se ostatně může hodit při lovu divoké zvěře. Kapitolou samou o sobě je pak infračervený přísvit kombinovatelný s dalšími technologiemi.

Jak můžete správně tušit, i člověk může vidět v noci. Musí k tomu zvolit jen správné vybavení. Noční vidění se může stát nejenom pomůckou při lovu, ale také nástrojem pro pozorování toho, co v noci běžným okem nevidíte.